Терънс Шанън-младши отбелязва 25 като номер 12 Илинойс побеждава Айова със 73-61
AP News | 2024-03-11 | 03:32:34

Айова Сити, Айова (AP) — Терънс Шанън-младши вкара 25 точки, Куинси Гериър има 14 точки и 13 борби, а No. 12 Илинойс победи Айова със 73-61 в неделя.

Илини (23-8, 14-6 Големите десет) изградиха голяма ранна преднина, след което се отдръпнаха късно през второто полувреме, след като оставиха Хокийс (18 -13, 10-10) в рамките на 59-53 с 6:58 оставащи. Илинойс, който завърши три мача зад шампиона на Голямата десетка Пърдю, ще бъде поставен под номер 2 в турнира на Голямата десетка тази седмица в Минеаполис.

Шанън имаше 18 точки през първото полувреме и завърши 10 от 19 от поле, вкарвайки три тройки.

Пейтън Сандфорт поведе Айова с 23 точки, 19 през второто полувреме. Джош Дикс имаше 13 точки.

Илинойс започна със серия от 17-2 през първите 6 1/2 минути, след като Hawkeyes пропуснаха 13 от първите си 14 удара. Илини водеха с 21 точки, преди Айова да направи серия от 14-2, достигайки до 33-25 с 3:27 за игра и изоставайки с 39-29 на полувремето.

Hawkeyes продължиха да намаляват преднината на Илинойс през второто полувреме, достигайки до 51-47 с 11:15 до края на играта. Но Илини отбеляза шест точки за 70 секунди, за да върне преднината до двуцифрено число и запази контрола оттам.

Маркъс Домаск добави 11 точки за Илини.

Илинойс: Илини, след загуба със 77-71 у дома от Пърдю във вторник, доминираха рано, но затишие в края на първото полувреме и началото на второто позволи на Хоуки да се върнат в играта. Илинойс контролираше Айова отвътре, с 50-33 борби.

Айова: Hawkeyes, които бяха 5-5 в средата на декември, играха сами в турнира на NCAA през последните седмици, но можеха да използват победа над класиран противник, за да затворят редовния сезон.